Mekan Turk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mekan Turk

Mekantürk

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Lost'u Nasıl ve Nerede İzleyebilirim? Lost'çunun Yol Rehberi

YazarMesaj
ddeeffoo
moderator
moderator
ddeeffoo

Lost'u Nasıl ve Nerede İzleyebilirim? Lost'çunun Yol Rehberi Empty
MesajKonu: Lost'u Nasıl ve Nerede İzleyebilirim? Lost'çunun Yol Rehberi   Lost'u Nasıl ve Nerede İzleyebilirim? Lost'çunun Yol Rehberi Icon_minitimePaz Ocak 06, 2008 6:19 pm

Önemli Not: Konuya mesaj atmayan üyeler lütfen link istemesin

Bölüm-1:

Birçok konuda bu tarz sorularla karşılaşılıyor ve hepsine tek tek yazmak cevap yazmak yerine ben Lost izlemeyi düşünen insanlara nerede ve nasıl izleyebileceklerini söyleyeceğim

Yöntemler:

1 Lost 3.Sezon bölümleri her salı ve pazar günü saat 21.00'da Dijiturk "Dizimax" adlı kanalda oynamaktadır.3.Sezonu tekrar izlemek isteyenler izleyebilir.

Buraya tıklayarak CD-DVD bölüme ulaşabilir.

3 Eğer "Ben görmediğim insana güvenmem ondan DVD almam" diyorsanız ve İstanbul'da oturuyorsanız, Kadıköy Çarşısı'nın en alt katındaki CD'ciden uygun fiyata alışveriş yapabilirsiniz ben aldığım tüm filmleri,dizileri oradan alıyorum.(Not: Memnunum(fiyatı tuzlu biraz olsun))
Bu lafı demenize rağmen İstanbul'da oturmuyorsanız Lost DVD'lerini en yakın dvd'cide bulabilirsiniz.

4 "Ben üşengeçim,telefon etcek halim yok,hayatım bilgisayar başında geçiyo onun dışında en fazla tuvalete gidebiliyorum.Ama kotama güveniyorum hatta net'im kotasız." diyorsanız sizler için de bir çözümümüz var.

Şuan buradan vermem uygun olmayan birtakım sitelerden (Modlar eğer site vermem uygunsa uyarsınlar beni lütfen) indirebilirsiniz bu siteleri çok merak ettiyseniz bana PM yoluyla ulaşabilirsiniz.

Üşengeçinden-Net'i kotalı olanlara...Net'i kotasız olanlardan-Vaktini sokaklarda geçirenlere...7'den-77'ye...Prison Break'çisinden-Heroes'cusuna...Acı Hayat'cısından-Sıla'cısına...

HERKESE,

İyi Lost'lar...

Bölüm-2

Yukarıdaki yöntemlerden birisini seçtim ve uyguladım artık benim de Lost sezonlarım var peki ya şimdi?Ne yapacağım?

1 Öncelikle paniklemenize gerek yok eğer paranız varsa şu Toshiba'nın Sunny'nin küçük diz üstü DVD oynatıcılarından alın eğer yoksa TV'nizi veya PC'nizi yataktan görülebilecek bir şekilde ayarlayın.

2 Uzağı iyi göremiyorsanız ve TV'niz uzakta ise Altyazıları okuyabilmek için yanınıza gözlüğünüzü alın.

3 Lost kuru kuru gitmez size tavsiyem büyükçe bir kap(gazete sayfası da olabilir.) hazırlayın ve yanınıza iki paket kadar çekirdek ve aile boyu bir kola alın.İşte şimdi Lost izlemeye hazırsınız.

Bölüm-3:

"İzledim biraz bacaklarım uyuştu başım ağrıyo ara vereceğim biraz" diyen seslerinizi duyar gibi oluyorum..

1 Lost izlerken aralarınızı bile dikkatli vermek zorundasınız öncelikle 3 sezonu da izlemiş arkadaşlarınızdan uzaklaşmak için hattınızı değiştiriniz.

2 Sonra ForumTR'ye karşı bir zaafınız varsa ve "illede Lost bölümüne gircem" diyorsanız:
Uyarı: Spoiler yazan başlıklardan uzaklaşın,kaçın...

Soru: Spoiler yazan başlıklara ne zaman girebilirim?
Cevap: Şöyle bir göz attımda 3.Sezon'u tamamen izleyene kadar girmeyin

3 Ara verince anın büyüsüne kapılıp sakın gidipte ailenize veya arkadaşlarınza veya öğretmeninize veya bakkala veya ona veya buna Lost anlatmayın,sizi anlamayacaklardır.

Bölüm-4

Yeteri kadar dinlendim peki ya şimdi?

1 Şimdi tekrar az önce bahsettiğim ortamı hazırlayın ve başlayın izlemeye kaldığınız yerden.

2 Bu sefer hattınızı da unutun,telefonunuzun fişini çekin pür dikkat diziyi izleyin çünkü sizin dizi içinden yakalayacağınız bir kaç manyak ip ucu forumlardaki Lostseverler'in işine yarayabilir.

Bir kaç gün sonra...

Ewet artık siz de bir Lost manyağı oldunuz şimdi sizlere Lost'un tüm bölümlerini izlemekle elinize geçen inanılmaz malzemeden söz edeceğim:

1 Arkadaşlarınızdan birileri Lost izliyor? ve daha 1. veya 2. sezonda?
Spoiler şantajı sizleri bekliyor...

2 Zekanıza güveniyor musunuz?
Teorilerinizi Bekliyoruz...

3 Tüm Spoiler'lı konular artık tek tık kadar yakın!!Siz Lost'un +18'i oldunuz yapamayacağınız şey yok!!

4 Sizden çaldığı onca zaman yüzünden yapımcılara küfredebilirsiniz...

5 TV'nizi açın ve kalitesiz dizilere bakıp gülün(acı hayat etc.)

6 Artık hayatınız Lost oldu gördüğünüz ve size yapılan herşeyin ayrıntısına ineceksiniz.
Sizin için en ufak ipliğin bile bir anlamı var.
Sayılar size çok daha farklı anlamlar ifade ediyor.
Belki de komşunuz yıllardır tanımadığınız halanızdır.

Tüm bunlar mümkün.Çünkü siz de artık bir Lostçu(Lost-Zede) oldunuz...

Bol Lost'lu günler.

Uzun Mu Uzun Bir Süreden Sonra Tekrar Beraberiz

3.Sezon bitti, forum duruldu, Lost-Zede'ler ortalıkta amaçsız gök taşları gibi salınırken 2-3 yeni konu dışında pek hareketlilik yok forumda yani bu ne demek? Sezon finalinden sonra dolaşmayı planladığımız forum da bize aham şaham bir şeyler katamıyor. "E ozaman ne yapcaz??" diyen sesinizi duyar gibi oldum.

1 Yeni dizilere başlayın (heroes,prison break,charmed,falan,filan).

2 Dışarı çıkın, gezin, dolaşın, sevgilinizle zaman geçirin.

3 Bol bol kitap okuyun.

4 İleride size para kazandırabilecek fikirler üzerinde çalışın.

5 Senaryo yazmaya başlayın kötü de olsa yılmayın.

6 Saçamalamaya başladım, uyarın.

7 Açıkçası aklıma hiçbir şey gelmiyor

Zaman geldi geçti 4.Sezon'un ilk bölümü yayınlandı ve linkleri net'e düştü:

1 Lost izleyen eşi dostu eve doldurun, sınırsız içki, sınırsız kola, sınırsız abur cubur vaadedin.

2 Daha önceden cd'ye atmış olduğunuz 4.Sezon ilk bölümü dvd player'ınıza takın ve izlemeye başlayın.

3 40 dakika sonra "madem eşi dostu bir araya topladım beyin fırtınası yapayım" deyin ve eşle dostla izlediğiniz bölümü tartışın ve sonra düşünün "lan bi sezon böyle geçer mi?" akabinde eşi dostu evden atın ve gollum edasıyla "kıymetlimiss" diyerek bölümü bir daha izleyip hemen foruma spoiler'ı yapıştırın.

Evet bu seferlik de bunları diyesim geldi beni dinlediğiniz için teşekkürler. Aklıma geldikçe yazmaya devam edeceğim.

İyi Akşamlar Öpsün Sizi Otherlar.

Lost'u Nasıl ve Nerede İzleyebilirim? Lost'çunun Yol Rehberi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-