Mekan Turk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mekan Turk

Mekantürk

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LOST 4. Sezon 2. Resmi Trailer

YazarMesaj
ddeeffoo
moderator
moderator
ddeeffoo

LOST 4. Sezon 2. Resmi Trailer Empty
MesajKonu: LOST 4. Sezon 2. Resmi Trailer   LOST 4. Sezon 2. Resmi Trailer Icon_minitimeC.tesi Ocak 05, 2008 11:17 pm

ABC, LOST'un yayın tarihinin 31 Ocak 2008 olduğunu açıkladıktan beri, dizinin hayranları artık resmen gün saymaya başladı. Ve işte LOST'un merakla beklenen 4. sezonuna ait yepyeni bir trailer. Haberin devamında, 2. trailer'la ilgili geniş bir Türkçe özete ulaşabilirsiniz.Videonun başından itibaren ilk 3 sezona kolaj tekniğiyle yapılmış bir biçimde bakıyoruz ve hemen ardında aksiyon, Jack'in 3. sezon finalinde Naomi'nin ekibine telsizle haber vermesinden itibaren başlıyor.

Öncelikle kazazedeleri, uçağın ön kısmının düştüğü ormanın içinde bir yerlerde buluyoruz ve fonda helikopter sesi işitiyoruz, aynı zamanda Jack'le Kate'in üzerine helikopterden olduğu belli olan spot ışıkları düşüyor. Hemen sonraki karede zaten helikopterin kendisini de görüyoruz.

Jack'le Kate arasında gerçekten kurtulup kurtulmadıklarıyla ilgili umut verici bir konuşma geçiyor, bir sonraki karede kazazedeleri yine uçağın ön tarafının enkazının bulunduğu ormanda, ellerinde meşalelerle görüyoruz. Sun Claire'e, bebeğini adada değil de hastanede doğuracak olmasının verdiği mutluluğu anlatıyor. Locke gökyüzüne, muhtemelen helikoptere bakıyor.

Hurley, "Kurtulduğumuzda ve eski hayatıma geri döndüğümde, tamamen özgür olacağım," diyor (bilmediğimiz birine) ve sevinç içinde denize atlıyor, suyun içine dalarak yüzüyor. Onun arkasından Desmond panik içinde durumu anlatmaya çalışıyor ve "Teknedekiler söyledikleri kişi değiller!" diyerek kazazedeleri uyarmaya çalışıyor.

Bir sonraki sahnede, diziye bu sezon katılan ve Naomi'nin ekibinden olan karakterlerden biri, "Bu adadaki insanları kurtarmak... bizim öncelikli amacımız değil," diyor umut kırıcı bir biçimde. Ardından Jack de "O zaman ne için buradasınız?" diye soruyor.

Locke, "Her ne için geldilerse, bu biz değiliz," diyor ve arkasından gelen sahnede, Naomi'nin ekibinden olan bir adam Jack'e silah doğrultuyor. Bazı kazazedeleri hızlıca görüyoruz ve Ben'in (Linus) 3. sezon finaline damgasını vuran sözlerini işitiyoruz: "Bu adada yaşamakta olan herkes ölecek." Sawyer eline silah alıp alaycı bir biçimde, "Ben de bu gece rahat bir uyku çekeceğimi düşünüyordum," gibi bir şey diyor ve heyecan başlıyor...

Locke, birini işaret ederek, "Grubunuzda bir hain var," diyor. Sawyer Ben'i yere deviriyor. Sonraki sahnede yine süpriz bir ismi görüyoruz: Christian Shepherd, yani Jack'in babası. Ve bulunduğu mekan, 3. sezondan hatırlarsınız Jacob'un mekanına oldukça benziyor. Korku dolu gözlerle bakan birini görüyoruz ve hemen ardından Hurley ormanın içinde "Yardım! Yardım edin!" diye bağırmaya başlıyor. Jack, kendisine silah doğrultmuş olan kurtarma ekibinden adamı öfkeyle itiyor ve adam da, "Burada neden olduğumuzu biliyor musunuz? Ben size söyleyeyim!" diye hiddetle çıkışıyor.

Bilmediğimiz birinin elinde, Hydra istasyonunun ambar ambleminin olduğu bir tahta parçası görüyoruz. Ben yine Sawyer'ı kandırmaya yönelik birkaç laf ediyor, Kate ormanın içinde olduğu yerde duruyor ve tepesine bakıyor. Öldüğünüzü sandığımız Naomi (!) şaşırtıcı biçimde Kate'in gırtlağına bıçak dayıyor. Locke elindeki silahı hazır edip Ben'e doğrultuyor ve Alex "Hayır!" diye bağırıyor. Locke son olarak, "Hoşçakal Benjamin," diyor ve ekran kararıyor.

Ardından adaya deniz tarafından bakıyoruz ve kurtarma helikopteri adaya doğru yaklaşıyor. Bir sonraki sahnede Locke kazazedelere, "Eğer yaşamak istiyorsanız, benimle gelmelisiniz," diyor. Ekranda "Bazıları Adayı Terkedecek" diye bir yazı çıkıyor. Fonda Jack'in 3. sezon Flashforward'da Kate'e söylediklerini işitiyoruz: "Biz bir hata yaptık... Adadan çıkmamalıydık..." Yine ekranda bir yazı beliriyor "Bazıları Terkedemeyecek" diye. Sonrasında da yine bazı karakterler gözüküyor ve yine bir yazı gözüküyor, aynı zamanda 3. sezonun sloganı olan yazı "Kendini Bul". "Geri dönmek zorundayız," diyor Jack'in 3. sezon finalinden sesi ve Kate'in sezon finalindeki ağlamaklı halde arabasına binişini görüyoruz. Jack tekrar söylüyor: "Geri dönmek zorundayız!" Ve...

Promo burada sona eriyor. Promo'ya ve internette çıkan bazı yazılara göre yorumum şöyle; adaya gelen kurtarma ekibi tabii ki - sizlerin de anladığı üzere - iyi tarafta olan kişiler değil, ancak kazazedeler adadan kurtulmakla kafayı fazla bozdukları için ortalık karışıyor ve sanırım Jack ve John'un (Locke) ikiye ayırdığı iki grup ortaya çıkıyor. Bir önceki promo'da Charlie'yi görmüştük, o muhtemelen adadaki diğer ölüp de tekrar gözüken karakterler gibi bir halüsinasyon biçiminde gözüküyor. Bu promo'da Hurley'i ormanda koşarken ve Christian'ı tahminimce Jacob'un kulübesinde otururken gördük. Ben büyük ihtimalle Hurley'e gidip Jacob'u bulmasını söylüyor, çünkü hatırlayacağınız üzere Hurley de "özel biri".

Bakalım 4. sezonda neler olacak, senaryo yazarları grevi sebebiyle elimizde kala kala 8 bölüm kaldı ve bu bölümleri iyi değerlendirip iyi sonuçlar elde etmemiz gerekiyor, şayet 5. sezona kadar yine beklemek zorunda kalıcaz. 31 Ocak'a ise fazla kalmadı, sabredip göreceğiz...

LOST 4. Sezon 2. Resmi Trailer
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» LOST 4. Sezon 3. Resmi Trailer