Mekan Turk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mekan Turk

Mekantürk

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Gökhan Gönül Futbolu Fenerbahce de bırakmak istiyor

YazarMesaj
kebabistan
Admin
Admin
kebabistan

Gökhan Gönül Futbolu Fenerbahce de bırakmak istiyor Empty
MesajKonu: Gökhan Gönül Futbolu Fenerbahce de bırakmak istiyor   Gökhan Gönül Futbolu Fenerbahce de bırakmak istiyor Icon_minitimeÇarş. Ocak 09, 2008 9:13 pm

"Futbolu burada bırakacağım"

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Gökhan Gönül, en büyük hedefinin Fenerbahçe camiasına uzun yıllar hizmet etmek olduğunu belirtti.

Gökhan Gönül, Fenerbahçe Gazetesi'nin ocak ayı sayısında yer alan röportajında, sarı-lacivertli takımda kalıcı ve başarılı olup şampiyonluklar yaşamak istediğini ifade ederek, ''Mümkünse futbolu bu takımda bırakmak düşüncesindeyim. Çoğu futbolcunun aksine Avrupa'da oynamayı düşünmüyorum. Ülkemden ayrılmak istemiyorum'' dedi.

Milli takımla ilgili bir soruya da Gökhan, ''Biz milli takım oyuncuları olarak milletimizin yüzünü güldürmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Türk milleti olarak çok zor dönemler geçirdik, üzücü olaylar yaşadık. Alacağımız başarılarla milletimizi teselli edeceğiz'' diye yanıt verdi.

-ROBERTO CARLOS'A ÖVGÜ-

Gökhan, takım arkadaşı Roberto Carlos'un dünyanın en iyi sol beki olduğunu vurgulayarak, ''Yaşamı bu kadar başarıyla dolu bir insanın bu kadar mütevazı olması beni çok şaşırttı ve de etkiledi. Carlos'u karakter bakımından idol olarak görüyorum'' dedi.

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki şansı ile ilgili bir soruyu da Gökhan, şöyle yanıtladı:

''Biz ilk yarı itibariyle çok iyi bir oyun ortaya koyduk. Averaj farkını saymazsak Turkcell Süper Lig'de ilk yarıyı lider kapattık diyebilirim. Şampiyonlar Ligi'nde de bizden bekleneni yaptığımızı düşünüyorum. Çok iyi bir yere geldik. Gruptan çıkamama ihtimalimiz vardı. Ancak biz başardık ve bir ilke imza attık. Başka ilklere de imza atacak güçteyiz. Sevilla'yı geçip yolumuza devam edeceğiz.''

-''ZİCO'YA 'STAJ YAPIYOR' DİYENLERE SİNİR OLUYORUM''-

Gökhan, teknik direktörleri Zico'nun karakterli ve futbolu iyi bilen bir teknik adam olduğunu ifade ederek, ''Formayı hak edene veren bir hoca. Ona 'staj yapıyor' diyenlere sinir oluyorum. Ama bence hocamız onu böyle tanımlayanlara cevabını kendisi verdi'' dedi.

Kendini nasıl bulduğu sorusuna ise Gökhan, ''Kendi oyunumu değerlendirmem doğru olmaz bence. Bunu iyi spor yazarları ve yorumcular yapabilir. Ancak Fenerbahçe'de bazı maçlarda defansif, bazılarında ofansif oynamam bu iki mevkide neler yapabileceğimi bana gösterdi. Fenerbahçe modern bir futbol oynuyor. Ben de bu futbola ayak uydurduğumu düşünüyorum'' yanıtını verdi.
http://www.pizzanapoli.com.tr

Gökhan Gönül Futbolu Fenerbahce de bırakmak istiyor
1 sayfadaki 1 sayfası